O tym jak Episkopat wspiera destrukcję Polski

O tym jak Episkopat wspiera destrukcję Polski

PiS wpadł w oficjalny tryb wyborczy i nie bierze jeńców. Prokuratura i Sądy opanowane, nastał czas zapłaty. Ostatni etap: za wszelką cenę dorwać Tuska, wprowadzić zakaz aborcji i zmienić Konstytucję

Kaczyński z Dudą zmienią Konstytucję i wprowadzą dyktat tronu z przewagą ołtarza smoleńskiego. Elita PiS wie, że w samorządach ma przechlapane. Afera z łapówkami w postaci fikcyjnych nagród, ostatnia (zresztą świetnie przygotowana na Twitterze), akcja w sieci młodego PSL nie pozostanie bez konsekwencji. Panuje taka opinia, że Polacy nie specjalnie lubią, gdy się wrogom lepiej dzieje. Politycy są na uprzywilejowanej pozycji nie lubienia, zwłaszcza gdy robią sobie dobrze, kradnąc państwowe pieniądze, podwyższają podatki i ukrywają swoje wydatki. Elektorat może wiele wybaczyć, ale złodziejstwa już nie.

Kaczyńskiemu kończą się naboje i starym “dobrym” i sprawdzonym zwyczajem brata się z biskupami. Pod patronatem kardynała Wyszyńskiego, który namawiał do głosowania na Gomułkę i jako pierwszy zawarł układ z komunistami, ramie w ramię z Episkopatem, Prawo i Sprawiedliwość będzie kroczyło ku drugiej kadencji. Beata Szydło ruszyła w podróży po ruinach, Macierewicz pojedzie na wczasy, a Prezydent Duda od rana do wieczora będzie się uczyć.

 

Spadające na łeb i szyję sondaże spowodowały zacieśnianie współpracy z KK. i wzmożoną aktywność obietnic wyborczych, które mają charakter nalotów dywanowych, po których następuje jeszcze więcej gruszek na wierzbie, które pączkują w tempie zapierającym dech w piersiach. Jeszcze żadna władza nie obiecała tyle, co obiecuje PiS. Trzeba im przyznać, że są zdeterminowani w tym i konsekwentni… do czasu, w którym przekroczą cienką linią na ulicach. To nie będzie wina Tuska i totalnej opozycji tylko Kaczyńskiego i przede wszystkim biskupów, którzy legitymizują ONR na Jasnej Górze i łamanie Konstytucji przez władzę, która przysięgała na Boga, że tego nie zrobi. Na dodatek biskupi są w pełni świadomi, że ten proceder będzie się pogłębiał. Grzech zaniechania wynika z braku reakcji na jawne zło. Księża nie tylko ignorują zło, oni je popierają.

Ostatnie dwie akcje Episkopatu Komunikat Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, (List do Rzymian) mają ten sam cel – jeszcze większe wpływy biskupów na kształtowanie prawa świeckiego, jeszcze więcej pieniędzy i jeszcze więcej indoktrynacji.

Komunikat przedstawicieli Rządu RP i Episkopatu Polski.

– ze strony rządowej; Joachim Brudziński MSWiA (ani słowa o ONR w Częstochowie i Gdańsku.) , Beata Szydło, Elżbieta Rafalska (przedstawiła rządowe działania w zakresie polityki prorodzinnej”) , Minister Rodziny, Anna Zalewska, MEN ( podsumowała efekty zmian związanych z reformą systemu edukacji.) i Beata Kempa nie wiadomo od czego.

– ze strony kościelnej; abp Sławoj Leszek Głódź, kard. Kazimierz Nycz abp Wojciech Polak abp Andrzej Dzięga,  abp Marek Jędraszewski…

Podczas spotkania rozmawiano nt. obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.„Ze strony kościelnej zaznaczono, że uroczystości ogólnopolskie będą miały miejsce na Jasnej Górze, w Gnieźnie, Krakowie i Warszawie oraz we wszystkich diecezjach w Polsce”

Na Jasnej Górze poświęconej żydowskiej matce Jezusa, Królowej Polski Maryi, cudotwórczyni, która ma wraz z synem królem Polski Jezusem schrystianizować Europę, Kościół toleruje społeczność, która utożsamia się ze sprawcami Holocaustu. Jak to nie podpada po paragraf o obrazie uczuć religijnych, to oznacza, że sumienia katolików są relatywne i zależą od tego, kto popełnia ten sam grzech.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Narodowe czytanie Listu do Rzymian, czyli do swoich, którzy, są „ w Rzymie, umiłowanym Boga, powołanym świętym – 1.7”.

Myśl główna, która ma trafić do elektoratu przed wyborami:

Rz 13, 1–3 Niech każda dusza będzie podporządkowana władzom zwierzchnim, bo nie ma władzy, jak tylko za sprawą Boga; istniejące władze zajmują swe względne pozycje za sprawą Boga.  Dlatego ten, kto się sprzeciwia władzy, przeciwstawił się porządkowi Bożemu, ci zaś, którzy się mu przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok.  Albowiem rządzący są postrachem nie dla uczynku dobrego, lecz dla złego.

Paweł był obywatelem rzymskim i z nim się utożsamiał, dbając szczególnie o przyszłą schedą. List do Rzymian to opis doktryn w wersji katolickiej: o powszechnym potępieniu ludzi skażonych grzechem, o potrzebie sprawiedliwości, refleksji nad prawdziwymi motywami, jakie kierują wiernymi. Jest też o priorytetach w rodzinie o edukacji i o tym, że wszystkie zwierząt są równe i nie ma równiejszych.

 SzurumBurum poleca kilka wersetów, ku rozwadze.

23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.

Nie potrzebna spowiedź, czary mary przy ołtarzu, święte relikwie, odpusty oraz pośrednictwo kapłana, a tym bardziej od religijnej organizacji, która składa się z takich samych grzeszników.

Rz 6, 23; zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć, lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa

Duszę można zabić

26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

Kaczyński powiedział mimochodem, że nie będzie żadnych związków jednopłciowych, przypadek? Wątpię.

Na koniec zestaw do przemyślenia dla Beata Szydło, Morawieckiego i Dudy

Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne – streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!3

Wzajemna wyrozumiałość dla odmiennych poglądów 14: Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania!

10 Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga.

 

 

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *