Każdy ma prawo do bycia głupim, ale PiS przesadził

Każdy ma prawo do bycia głupim, ale PiS przesadził

Prawdziwym dramatem i porażką Polski jest to, że głupota zabrała się za rządzenie Mówi się, że głupota nie boli, a powinna boleć zwłaszcza głupią władzę, która nie dość tego, że nie ma pojęcia o rządzeniu, to na dodatek traktuje obywateli jak zło konieczne, które należy spacyfikować.

Ilość gówna, które wylał na kraj Kaczyński z Rydzykiem i biskupami zaburza ogląd sytuacji. Co rusz wychodzą na światło dzienne kolejne pisowskie afery, a tempo jest zabójcze i przyprawia o zawrót głowy, przez co może umykać główny kontekst – nasz byt gospodarczy, zasobność portfela, opieka zdrowotna i bezpieczeństwo. Te podstawy bytowe są dla obywateli uniwersale, dotyczą każdego z nas.

PiS codziennie zdradza własne ideały i pokrąż kraj w kryzysie, wbrew logice, matematyce i głoszonych hasłach o przywracaniu normalności, która okazała się nienormalna.

Tak wstaliśmy z kolan, że nikt już nie słyszy, co PiS bełkocze. Szkopuł w tym, że historyczne racje PiS zwykłego obywatela obcego państwa nic nie obchodzą, co więcej ma to w dupie.

Dlaczego Europa ma zadawać się z niestabilnym państwem, w którym rządzą niezrównoważeni psychicznie politycy, którzy stanowią prawo niezgodne z unijnym i podpisanymi traktatami?

Autorzy artykułu zwracają uwagę na rzecz oczywistą, choć w Polsce nie zawsze dostrzeganą. Jak zagraniczni rozmówcy mają prowadzić poważne międzynarodowe rozmowy z polskim premierem, skoro wiedzą, że cokolwiek ustalą, może zostać później zmienione przez Jarosława Kaczyńskiego, który w rozmowach nie bierze udziału? To jest jedna z przyczyn słabości naszej polityki zagranicznej.

To tam zabiera się pieniądze, które my wypracowujemy i tak naprawdę pracujemy na rachunek innych. Powiedział uniesiony wyborczą atmosferą wiecu, prosty w obsłudze Prezydent Duda o członkostwie Polski w UE. Jak i o czym rozmawiać z kimś, kto ma tak wrogie nastawienie do partnera, dzięki któremu włożyliśmy 3 mld euro, a dostaliśmy 9 mld euro, prosty rachunek. Prezydent i Premier, grają do bramki, w której mieszczą się wszystkie nasze narodowe smuty i dramaty. Wbrew logice i interesowi społecznemu garstka krętaczy i ludzi bez żadnej moralności wypacza dobro i czci kłamstwa.

Premier próbuje odpolitycznić rząd i stawia na fachowców – ocenił politolog dr Piotr Gawryszczak. Tym samym twierdzi, że skuteczność działań rządu będzie jeszcze lepsza. Rzeczywiście może tak być. Na pewno te zmiany, o których już wiemy – 17 wiceministrów pożegnało się ze swoimi stanowiskami – na pewno spowodują obniżenie kosztów działania rządu – komentuje politolog.

Radio Maryja

Premier Mateusz Morawiecki zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy swojego stanu majątkowego – powiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. 

Radio Maryja

 A tak ogólnie, to wszyscy zdrowi? 

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *