Widoki z San Escobar

Parada narodowych i kościelnych uroczystości, miesięcznic, różańców i rocznic zdaje się nie mieć końca, więc nic dziwnego, że można się zagubić w odczytywaniu historii po swojemu.

Macierewicz w takich klimatach czuje się jak ryba w wodzie i ile razy zabierze głos to włosy na rękach stają dęba. Mówi jedno, a robi drugie. Historię traktuje jak za małe pantalony, naciąga we wszystkie strony. Co jakiś czas ogłasza, że za tydzień ogłosi porażające dowody świadczące o tym, że w Smoleńsku doszło do zamachu i zapada się pod ziemię.

Tymczasem Kaczyński idzie na wojnę z Unią i ogłasza, że Polska będzie wyrażała czynny sprzeciw wobec kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję. PiS doszedł do władzy po to, aby rozliczyć PO. Zaraz po objęciu władzy rząd urządził w sejmie kabaret pod tytułem AUDYT PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Padały liczby wyciągnięte z kapelusza, oskarżenia, pomówienia i na tym audyt się skończył. Nie ma spektakularnych aresztowań, głośnych procesów i surowych wyroków dla członków Peło.

Prawo Godwina mówi, że

Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler, dąży do 1

Tłumacząc na nasze:

Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje Tusk bądź Peło, dąży do 1

W internecie w komentarzach wrze jak w ulu. Ludzie zaczynają żądać wyjaśnień. Na Twitterze w krótkich zdaniach obnażają ignorancję władzy i prześmiewają rzeczywistość. Zwolnicy „Gównianej Zmiany” mają coraz mniej argumentów, więc szybciej kończą formułą: a za czasów Tuska to… i tu zestaw zarzutów i zwalania winy.

Polowanie na Tuska przeniosło się na arenę ogólnoświatową, na której widownia przeciera oczy ze zdumienia. Czyżby Naród, który obalił komunę, stworzył jej brzydszą wersję, w której prawda nie ma znaczenia, a liczą się złe emocje napędzane hipokryzją i brakiem refleksji?

Tusk nie jest z mojej bajki, ale jest politykiem światowej klasy.

A elektorat domaga się zemsty, wraku i kasy. Rządzący nie mogą zadowolić wszystkich, więc wygadują bzdury, gubią się w opiniach, nie rozumieją treści docierających do nich informacji. Po raz kolejny PiS ponosi porażkę, tylko tym razem upadek będzie spektakularny. PiS sam udowodnił, że trzeba ich trzymać z daleka od władzy.


SKOŃCZYĆ ZE ZGORSZENIEM
Człowiek, który w imieniu duchownych i świeckich narodowych katolików w Polsce, nieustannie czyni wysiłki, by zniszczyć Unię Europejską, staje sobie przed kamerami i łże w żywe oczy: “Tusk łamie wszelkie zasady Unii Europejskiej!”

Ten łgarz ma poparcie silnej grupy polskich biskupów i wielkiej rzesz polskich duchownych! To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, to oni szczują Polaków przeciw wszystkiemu co obce i inne. A on, prezes, bezkarnie, rzuca oszczerstwa i kłamie! Jego konekcje z Radiem Maryja i TV Trwam dowodzą, że kłamstwo stało się oficjalnym orężem katolików narodowych w Polsce.

Niszczenie dobrego imienia Kościoła Katolickiego przez prezesa i jego popleczników musi mieć swój kres! Nie ma zgody na to, by ludzie uczciwi byli skazani na codzienne zgorszenie siane przez tą grupę duchownych i świeckich, którzy, delikatnie mówiąc, pogubili się.

Napisał wkurzony ksiądz katolicki.

PiS nie potrafi rządzić, za to potrafi prowadzić ciągłą czarną kampanię wyborczą, latając po Polsce i zadupiach świata… koniec z ignorancją i pychą władzy!, wykrzykiwała w kampanii Beata Szydło i co?

Ano nic, zgubiło się szydło w worku.

Beata Szydło w czasie swojego urzędowania odbyła 58 lotów, podczas których samoloty lądowały w Krakowie. W odpowiedzi uwzględniono również porównanie tych podróży z lotami Donalda Tuska do Gdańska w tym samym przedziale czasowym, obejmującym początek jego kadencji jako szefa rządu. 

www.tvn24.pl

Dać suwerenowi Chleba i igrzysk, ignorować fakty, łamać konstytucję… hulaj dusza, państwa nie ma. Nudna do bólu argumentacja, która ma usprawiedliwiać PiS poczynaniami Platformy stała się zdartą płytą i na dodatek niemającą sensu. Jak można usprawiedliwiać jedno łajdactwo innym? Czy to, że PO za czasów swoich rządów robiło głupoty, może usprawiedliwiać głupoty wyprawiane przez obecny rząd?

Tego nie da się obronić. Usprawiedliwianie łamania prawa i politycznych obyczajów przez PiS, łamaniem prawa przez PO jest irracjonalne. Skoro mi ukradli rower, to ukradnę i ja komuś?

groucho-marx-male-1278137_1280

Pozdrowienia z San Escobar

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *