Prawicowo katolicki ból dupy…

Sądząc po tym, z jaką zaciekłością atakowana jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze strony katolickich fundamentalistów i prawicowych oszołomów można odnieść wrażenie, że Jurek Owsiak jest najlepszym hochsztaplerem w Polsce. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że mimo licznych kontroli skarbowych nie wykryto błędów w rozliczeniach WOŚP?

Co roku Orkiestra przedstawia sprawozdania finansowe, które są weryfikowane przez MSWiA i podlegają ścisłej kontroli UKS i ten „szczegół” jest ignorowany przez zacietrzewionych krytyków Owsiaka. Pojawiają się też argumenty, że WOŚP wyręcza niewydolny system no i co z tego? Czy choroby poczekają, aż system będzie wydolny? Wątpię.

Z drugiej strony padają argumenty, że jak przyjdzie co do czego, to przeciwnicy Owsiaka nie powinni korzystać ze sprzętu ratującego życie. Uważam, że takie myślenie jest zaprzeczeniem idei WOŚP. Choroby są bardzo demokratyczne i dotyczą wszystkich w takim samym stopniu, są ponad podziałami światopoglądami przekonaniami, dotyczą głupca i mędrca. Jak głupiec zachoruje, to ma za swoją głupotę nie być leczonym? Znany przeciwnik WOŚP pan Terlikowski raczył w tym roku przed finałem też zabrać głos i jak zwykle jest to głos głupca:

Wrzucając pięć, dziesięć albo i sto złotych do puszek WOŚP, angażując się w zbiórkę czy przekazując prezenty na licytację w istocie budujesz autorytet Jerzego Owsiaka. A on ten autorytet wykorzystuje […] do wspierania aborcji i eutanazji. Każda złotówka na wsparcie WOŚP, każdy kolejny sukces Owsiaka to wsparcie nie tylko dla niego, ale także dla promowanych przez niego idei. A te są obrzydliwe – pisze w swoim artykule Tomasz Terlikowski.

źródło 

Owsiak odpowiedział Terlikowskiemu, tak jak powinno się reagować na nawiedzonych religiantów:

Panie Terlikowski, tej miłości powinien mieć Pan w sobie nieskończone pokłady! To Pan jest tubą chrześcijańskiej etyki i dekalogu, gdzie słowo „miłość” jest słowem priorytetowym. To Pan powinien po tę miłość sięgać i rozdawać jej dookoła całe mnóstwo. Coś u Pana z tym nie styka. Te słowa kieruję do Pana już po raz drugi – niech się Pan wstydzi! A ja jestem gotów Pana przytulić, żeby tylko Pan wyluzował – napisał na Facebooku lider WOŚP.

źródło 

Obecna władza nienawidzi Orkiestry i robi wszystko, aby z marginalizować inicjatywę, którą popiera miażdżąca większość Polaków. W tym roku widać to bardzo wyraźnie dzięki partyjnej Telewizji Publicznej, która z każdymi kolejnymi informacjami i przekazem udowadnia, że owszem jest publiczna… niczym dom publiczny.

 

Znikające serduszko
Znikające serduszko…

Przechwytywanie

Księża katoliccy, którzy z założenia powinni wspierać inicjatywy ratujące życie ludziom, również wpisują się w tą irracjonalną narrację.

W dniu finału Orkiestry Roman Kneblewski wstawił na Twitterze artykuł serwisu wPolityce, który cytuje słowa Rafała Ziemkiewicza o tym, że od 25 Jerzy Owsiak rzekomo jednoczy Polaków przeciw Kościołowi, tradycji i prawicy. Zdjęcie dwóch postaci symbolizujących śmierć, które mają napisy “eutanazja” i “aborcja” zostały zamieszczone na profilu księdza po północy.

źródło

UY

A Orkiestra gra nieprzerwanie od dwudziestu czterech lat. Jest to ewenement na skalę światową i nic nie jest w stanie tego faktu zmienić. Z każdym kolejnym koncertem bity jest rekord zebranych datków. Przeciwnicy Owsiaka co roku ujadają i im więcej robią hałasu, tym chętniej Polacy otwierają portfele.

1299419616_by_ErrorJoA_600

Nie ma takiej siły, która zatrzyma koncert i to jest ten prawicowo — katolicki ból dupy.

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *