Tureckie kazania…

Zbliżają się święta, więc jest to czas biskupich kazań i odezw do wiernych. Episkopat oficjalnie od początku kryzysu konstytucyjnego siedział cichutko, razem z myszką pod miotłą. Radosne święto Bożego Narodzenia zatrzymuje karuzelę polityczną i wprawia w ruch karuzelę kazań, w których biskupi będą moralizować, wygłaszać banały przeplecione z eufemizmami i podwójnymi standardami.

Bolesne jest również to, że z sejmowych ław i korytarzy spór ten przeniósł się na ulicę, angażując i skłócając zwykłych obywateli, nierzadko rodziny i ludzi sobie bliskich.

– jest dziś nie tylko palącą potrzebą, ale obowiązkiem wszystkich tych, którym na sercu leży dobro wspólne i przyszłość Polski, opartej na demokratycznych i praworządnych zasadach.– podkreśla abp Polak.

Problem w tym, że demokracja i katolicyzmem, to pojęcia wzajemnie się wykluczające. Kościół Katolicki jest na specjalnych warunkach, jest przedstawicielem Jezusa na ziemi i dlatego prawa świeckie są dla biskupów relatywne.

Jeżeli chodzi o samych biskupów i wyższych przełożonych zakonnych nie mamy takiego obowiązku prawnego, żeby osoby te musiały składać zawiadomienia w prokuraturze o swych podwładnych…

… ten sam abp Polak

Czyli gdy złapią pedofila w sutannie, to nie mają obowiązku donosić na swojego pracownika do prokuratury.

Ot i względnie pojmowana demokracja oraz poszanowanie prawa.

Ostatnia decyzja papieża Franciszka o mianowaniu ksenofoba i fana dobrodzieja Tadeusza z Torunia, szefem kurii w Krakowie, pokazuje, że Watykan chce zaostrzyć dialog.

Zhańbiono [protesty i okupacja sali sejmowej] powagę rocznicy Grudniowych Zbrodni 1970 i 1981 r.” Hierarcha pyta, skąd tyle nienawiści, co stało się z Narodem

Wysłuchajcie, Drodzy Diecezjanie, tego apelu; bez Bożej siły nie zdołamy pokonać zła. Z Bożą zaś pomocą możemy osiągnąć wszystko. Błogosławię Wam, Siostry i Bracia!

 ks. bp Mering  Radio Maryja

Do kogo kieruje te apele biskup? Kto uosabia zło? I zasadnicze pytanie: Kto jest winny eskalacji podziałów i czemu to jest Kościół?

Kochani przyjaciele, Kochana Rodzino Radia Maryja.

Dostrzegając powagę sytuacji w naszej Ojczyźnie i wsłuchując się w zatroskane głosy pielgrzymów, rozpoczynamy… w Toruniu nowennę do świętych patronów Polski w intencji Ojczyzny.

Modlimy się o uspokojenie umysłów, serc i o merytoryczny dialog w Ojczyźnie, oparty na prawdzie i miłości.

Dobrodziej Tadeusz.

Prawda historyczna jest taka, że im więcej modlą się biskupi o pokój, miłość i prawdę, to tym się gorzej dzieje.

Mat. 6; 5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.

6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.

8 Nie bądźcie podobni do nich!

 

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *