Obudź się opozycjo!

To, co się ostatnio dzieje, przekracza wszelkie granice. Z jednej strony zamordyzm PiSu, z drugiej strony chaotyczna opozycja. Rozpierducha na maxa. Krzyczą jedni, krzyczą drudzy. Jedni blokują to, drudzy tamto. Ludzie wychodzą na ulicę, mają dość tych awantur. No piękne rządy, polityka pierwsza klasa!

fans-867557_640

PiS się nie zmieni – nie wierzę w to – dopóki czołowe miejsce zajmuje Poseł Kaczyński ze swoją świtą.

Ale jeszcze nie jest za późno na stworzenie porządnej opozycji. Krzyki, przepychanki, agresja – to wszystko sprowadza opozycję do poziomu PiSu.

Moim zdaniem opozycji brakuje rozwagi. A przede wszystkim brakuje lidera. Nie krzyczącego oszołoma, ale zrównoważonej, mądrej osoby. Z dużą charyzmą. Uśmiechniętej, pozytywnej. Potrafiącej po ludzku pogadać z ludźmi. Szanującej polską tradycję, ale też patrzącą w przyszłość. I uczciwej, wiernej swoim zasadom – tak, aby Polacy mogli jej zaufać. Nie mieszającej się w przepychanki, awantury. Ale robiącej swoje. I mówiącej o tym, pokazującej się w mediach. I przede wszystkim – osoby świeżej, niepowiązanej ze starymi opcjami. Z pewnością tacy ludzie są w Waszych szeregach, ale ich nie widać, bo na pierwsze miejsce wychodzą krzykacze.

Lidera, który swoim pozytywnym wizerunkiem byłby zaprzeczeniem postawy Posła Kaczyńskiego.

Dla mnie, może nie idealnym, ale całkiem dobrym przykładem takiej osoby jest Robert Biedroń. Ma pozytywny wizerunek i przede wszystkim zajmuje się swoją robotą.

Polacy są narodem tradycjonalistów, chętni są do zmian, ale małymi krokami. Zerwanie konkordatu, liberalizacja przepisów aborcyjnych – Polacy nie są na to gotowi. Nie ważne, jak głośno o tym krzyczeć.

Dla Polaków 500+ to naprawdę dobra zmiana. Polacy nie są debilami, czytać potrafią. Widzą rankingi wysokości zarobków w Unii, widzą ile mogą za swoje wynagrodzenie kupić. Dodatkowe 500 złotych to dużo dla przeciętnej rodziny.

Program 500+ też ma swoje koszty. Ale opozycja tylko krzyczy, jakoś w necie brak rzeczowych zestawień o ile zdrożeją opłaty dla przeciętnej polskiej rodziny.

Media też prześcigają się w relacjach z bieżących awantur. Jedni i drudzy krzyczą. To i naród krzyczy, jest skłócony.

A gdzie głos rozsądku? Gdzie jakakolwiek propozycja, jakakolwiek poważna alternatywa dla Polaków?

Przeciętny Polak, zniesmaczony rządami PiSu powie w tym momencie: nie chcę rządów PiSu. Powie nawet dlaczego.

A spytajcie go czego chce. Pewnie odpowie – normalności.

A spytajcie go kogo widzi w rządzie. Jaki program wybiera…

Ostatnio w rankingach mocno podskoczyły notowania Nowoczesnej. Przeciętny, statystyczny Polaku – potrafisz powiedzieć coś o wartościach i programie Nowoczesnej?

Jako Polka, chcę chodzić do pracy, dzięki której utrzymam rodzinę, chcę mieć ochronę policji i wojska, chcę mieć opiekę zdrowotną i porządną edukację dla dzieci. Chcę, aby szanowano i przestrzegano moje prawo do wolności, prawa człowieka. Nie narzucam nikomu swoich przekonań i nie chcę, aby mi narzucano. Niestety obecny rząd mi tego nie gwarantuje.

Mnie – Polce, której nie podobają się rządy PiSu jest bardzo przykro. Mało że przykro – jestem porządnie wkurzona. Bo nie widzę żadnej alternatywy dla rządów PiSu. Smutne…

ropes-1190114_640

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *