Który numer Polsce nada teraz PiS?

Historia III Rzeszy pokazuje jak propaganda zmienia świadomość ludzi na skalę masową. W Polsce od roku schemat jest podobny. Są prawdziwi patrioci — taki odpowiednik rasy aryjskiej. I są „Ci”, którzy Polskę na każdym kroku zdradzają. Konsekwentnie od wielu lat obecnie rządzący Polską politycy niszczą naszą wspólną świadomość narodową. Dzielą społeczeństwo, obrażają obywateli, prowadzą brudną grę polityczną pełną pomówień i ordynarnych kłamstw.

Twórca i animator narodowego socjalizmu Adolf Hitler urodził się w ultrakatolickiej rodzinie. Został ochrzczony, przystępował do komunii, a gdy był już u władzy codziennie wraz z Ewą Braun, odmawiał zdrowaśki.

Hitler często powoływał się na wiarę chrześcijańską w swoich przemówieniach. Materiały prasowe z tamtych czasów jednoznacznie pokazują, że Hitler utożsamiał się z katolicyzmem, a podpisanie konkordatu z Watykanem umocniło jego władzę.

Pozwólcie nam powiedzieć gorące „tak” dla nowej formy totalnego Państwa, które jest całościowo analogiczne do ucieleśnienia Kościoła. Kościół stoi wobec świata tak jak Niemcy stoją wobec dzisiejszej polityki.

To, czym ruch liturgiczny jest dla sfery religijnej, faszyzm jest dla sfery politycznej. Niemcy pozostają i działają pod wodzą autorytetu, przywódcy – ktokolwiek za tym nie podąża, jest zagrożeniem dla społeczeństwa.

Wracam do czasu, w którym tradycja piętnastu wieków była wprowadzana w życie. Nie ustanawiam rasy ponad religię, ale uznaję przedstawicieli tej rasy [żydów] jako szkodliwych dla państwa i dla Kościoła, i być może tym samym wyświadczam chrześcijaństwu ogromną przysługę wypychając ich ze szkół i funkcji publicznych. 

Źródło

Erich Fromm niemiecki filozof, psycholog i psychoanalityk w „Ucieczce od wolności” przypuszczał, że taka postać jak Hitler, może się jeszcze pojawić na scenie świata. Ludzie w czasach kryzysu, wolą oddać swoją wolność w ręce kogoś na tyle silnego, by ten był w stanie podejmować za nich decyzje. Fromm określa Hitlera jako osobowość rozkładu, czyli osobowość psychopatyczną, która niszczy dla samego niszczenia.

Umberto Eco w 1995 roku na Uniwersytecie Columbia przedstawił czternaście cech faszyzmu.

Kult tradycji… Irracjonalizm… Niezgoda uznawana jest za zdradę… Strach przed innymi, przed odmiennością… Frustracja indywidualna lub społecznej… Obsesja spisku… Życie jest uznawane za permanentną wojnę, a pacyfizm za paktowanie z wrogiem… Pogarda dla słabszych, połączona z elitarnością mas… Każdy obywatel powinien być gotowy, by zostać bohaterem… Kult machismo – chodzi nie tylko o pogardę wobec kobiet, ale też o nietolerowanie odmiennych zachowań seksualnych… Wybiórczy populizm – system parlamentarny uznaje się za przegniły… Posługiwanie się nowomową…

(strajk.eu)

Erich Fromm i włoski filozof Umberto Eco pochodzą z krajów, w których faszyści doszli do władzy, więc można założyć, że wiedzieli, co mówili.

Prawo Godwina mówi:

“Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler, dąży do 1”

W tradycji użytkowników wielu grup Usenetu wątek, w którym w jednej z wypowiedzi pojawia się porównanie do nazizmu lub Hitlera, uważany jest za skończony, a ponadto uznaje się, że osoba, która użyła tego porównania, „przegrała” dyskusję.

Źródło 

Myślę, że reguła ta nie dotyczy PiS-u, który tworzy nową wersję narodowego socjalizmu. Praktycznie każdą z czternastu cech, które wymienił Umberto Eco, można odnieść do tego, co robi z Polską PiS. Reforma edukacji, którą rząd przepchnie, to kolejny krok w kierunku „wymiany” Polaków na całkiem nowych — narodowo-katolickich.

Zgodnie założeniami MEN, już za rok nastolatki będą korzystać z podręczników zatwierdzonych przez dr hab. Dudziak. która “Nie czyta prasy poza ‘Naszym Dziennikiem’. Nie ogląda telewizji z wyjątkiem TV Trwam. Nie rozmawia z dziennikarzami z laickich mediów”

źródło 

Władzę w Polsce mają różnej maści charyzmatycy, którzy są przekonani, że mają do wykonania powierzone im przez Boga zadanie — nawrócić wszystkich na narodowy katolicyzm.

Dr hab. Dudziak “żyje dla zabawiania wieczystego”, a w życiu doczesnym ma jeden cel – zbawić innych, głównie kobiety… 

źródło 

Kto wie, że mamy już przesrane?

Czy Polacy po raz kolejny pójdą po rozum do głowy?

635992998766264135

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *