Kotlety wegańskie

Kotlety wegańskie

Tak, weganie jedzą kotlety 🙂 Warzywne lub z kaszy lub ze strączków. Wcale nie potrzebne jest jajko, aby je skleić.

Kotlety wegańskie mogą mieć różne smaki w zależności od składników i przypraw.

Tak jak kotlety mięsne – są smacznym dodatkiem do kasz czy ziemniaków na obiad. Równie dobrze smakują na zimno, np. w kanapkach do pracy.

kotlety_jaglane

Przy braku czasu można usmażyć zamarynowane tofu lub gotowe kotlety sojowe, tzw. “tekturki”. Do tekturek zraziło się wiele osób – mają fakturę grubej tektury i są zupełnie bez smaku. Ale to jest właśnie ich zaletą. Można przyprawić jak się chce, nic smaku nie zaburzy. Ugotowane w przyprawach można grillować, smażyć na oleju lub w panierce, jak tradycyjny schabowy. A można również pokroić w paski i dodać do zupy.

Mało się napracujecie również przy falafelach (kotletach z surowej ciecierzycy) i kotletach z kaszy jaglanej. Bardzo łatwo się lepią, nie rozklejają podczas smażenia. Kasza jaglana tak doskonale się lepi, że do takich kotletów możecie dodać jakiekolwiek warzywa. Moje ulubione to kotlety z kaszy jaglanej i kapusty kiszonej.

Trochę trudniejsze w wykonaniu są kotlety z fasoli czy kaszy. Tu trzeba przeważnie dodać jakiś zagęszczacz, który zlepi kotlety aby nie rozpadły się podczas smażenia.

Kotlety bez mięsa to nie tylko wymysł wegan. Są obecne w wielu przepisach polskiej kuchni regionalnej – np. kresowe kotlety ziemniaczane.

kotlet_ziemniaczany1

Tutaj znajdziecie kilka przepisów na pyszne wegańskie kotlety:

Blog Wegański – 4 Wegany i Pies

 

 

Please follow and like us:

Facebook Comments

2 thoughts on “Kotlety wegańskie

  1. Zgadzam we wszystkim co jest napisane tylko jak dotrzeć do ciemnoty i ile trzeba czasu żeby ciemnota wstała z kolan???i gdzie jest opozycja naco czekają brak odwagi i strach przed pójściem do więzienia za swoje czyny porostu czekają na wojnę domową żeby spokojnie wskoczyć jak suweryn zrobi zanich wszystko.Postawić cały PiS przed Trybunalem stanu i niepozwolic na dalsze,żondy😈💪

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *