Opętania – instrukcja dla Szatana.

Znam przypadek, gdy osoba wierząca była przekonana, że jest opętana przez demona. Latała do kościoła do różnych charyzmatyków aż w końcu trafiła do psychiatry. Po leczeniu, Szatan dał sobie spokój z opętaniami, ponieważ osoba ta przestała wierzyć w zabobony. W Polsce egzorcyści mają pełne ręce roboty z uwagi na wyjątkowo duże skupisko ludzi, którzy są katolikami. Ateistów opętania omijają szerokim łukiem.

Diabeł oraz inne demony zostały stworzone przez Boga i są dobre z natury, lecz same stały się złe. Człowiek zgrzeszył na skutek podszeptów diabła (Denz 800).

Jeżeli coś jest dobrze zrobione, to się nie psuje. W wypadku gdy zepsuta część układanki może mieć wpływ na wadliwe działanie całego układu, usuwa się zepsuty element.

“Przez opętanie szatan mieszka rzeczywiście w ciele człowieka, zamiast tylko dać mu odczuć swoje działanie od zewnątrz, jak w obsesji”

Powstały stosowne przepisy, jak dokonywać egzorcyzmów. źródło. Wypędzając szatana, należy się trzymać przepisów. Tak jakby sprytny szatan przestrzegał jakichkolwiek ludzkich czy boskich przepisów. Było nie było, łamanie reguł to jest jego natura.

Występowanie opętania jest faktem, potwierdzonym przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia – ksiądz doktor Romuald Jaworski

Oczywiście że tak. I traktowane jest jako zaburzenie psychiczne – syndrom opętania nie ma w sobie nic paranormalnego. Tą część skrzętnie się pomija w rozmowach o opętaniach, które towarzyszą człowiekowi od tysięcy, a może nawet setek tysięcy lat.

Dopóki sytuacja była opanowana przez egzorcystów i Świętą Inkwizycję, zła było zdecydowanie mniej.

Nie ładnie tak kłamać w sutannie, bo zła było dużo – tylko palono je na stosach.

Jednak wraz z nastaniem oświecenia liczba działających na ziemi demonów wzrosła, a wynikiem tego były pierwsza i druga wojna światowa oraz komunizm, a w ostatnich czasach także terroryzm.

ksiądz doktor Romuald Jaworski

Żeby wierzyć w takie brednie jakie wypowiada duchowny, to trzeba mieć umysł pańszczyźnianego chłopa wprost z “Wesela”.

Oświecenie to czas filozofów, encyklopedystów i uczonych dokonujących przełomowych odkryć w rozmaitych dziedzinach nauki, okres znaczącego zainteresowania sztuką, muzyką, literaturą, wiek bardzo dynamicznego wzrostu słowa pisanego i jednocześnie rozszerzania się jego zasięgu.  We Francji zaowocowała Wielką Rewolucją i Deklaracją Praw Człowieka i Obywatela, niedawne kolonie angielskie w Ameryce Północnej wywalczyły wolność, tworząc Stany Zjednoczone, a Polsce natomiast myśl oświeceniowa zainicjowała wielki ruch reform zwieńczony Konstytucją 3 Maja.

źródło

Egzorcysta ksiądz to zawód,  który polega na zaspokajaniu ludzkich lęków w dość irracjonalny sposób – dokłada więcej lęków, ale za to świętych. Kościół obraca towarem, którego nie widać, a pracownicy mogą chrzanić ludziom, co im żywnie do głowy przyjdzie. Pierwszym hamulcowym postępu nauki jest Kościół katolicki, któremu się marzą czasy średniowiecza, w których czytanie było domeną władców i kapłanów. Mówienie językami obcymi, nadludzka siła, to często przywoływane elementy, które nauka wyjaśniła, ale o tym w kolejnym wpisie.

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *