Kot, czyli co?

Kot, czyli co?

Kociokwik – stan psychiczny człowieka zdenerwowanego, zmieszanego lub chaos. Kojarzy się ze spontaniczną wesołkowatością —  irracjonalnym odlotem pod wpływem chwili. Myślę, że to prawda, bo koty znane są ze swych paranoicznych objawów nagłego napadu szału.

Kocie przykazania

 1. Uczyń świat miejscem zabawy.

 2. Jeżeli czujesz się ignorowany, połóż się na klawiaturze komputera, a na pewno zostaniesz dostrzeżony.

 3. Kiedy jesteś głodny, miaucz głośno. W końcu ktoś cię nakarmi, żebyś się zamknął.

 4. Zawsze szukaj dobrze nasłonecznionych miejsc do spania.

 5. Śpij często.

 6. Kiedy nabroisz ..[przypis red. to wiedz, że za chwilę będziesz miał bekę śmiechu ze panicznie biegających po korytarzu, węszących ludzi.]

 7. Różnorodność dodaje życiu pikanterii. Jednego dnia ignoruj ludzi, następnego nie dawaj im spokoju.

 8. Wspinaj się na samą górę. Do tego właśnie służą zasłony.

 9. Ciekawość to pierwszy stopień do… świetnej zabawy.

 10. Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

 11. Zostaw po sobie jakiś ślad dla przyszłych pokoleń. W ostateczności “podlej” wszystkie kąty.

 12. Zawsze okazuj swoją wielkoduszność. Jeżeli coś upolujesz, połóż to na łóżku swojej pani, żeby wiedziała, że o nią dbasz.

 13. Jeżeli nie wcelujesz do kuwety, przykryj czymś swoje “dzieło”. Skarpetki twojego pana nadają się do tego doskonale.

 14. Jeżeli masz coś naprawdę ważnego do powiedzenia, zrób to w środku nocy – kiedy upewnisz się, ze wszyscy śpią. To najlepszy sposób, aby skupić na sobie zasłużoną uwagę.

W roku 1927 na uniwersytecie w Berlinie uczeni przeprowadzili porównawczy test inteligencji kotów i psów. Naukowcy pod czujnym okiem psa i kota schowali w szafce kawałek mięsa, po czym zamknęli drzwi szafki na klucz. Pies próbował rozwiązania siłowego — drapał, gryzł i obślinił wszystko wokół.

A kot nie. Kot ma wrodzoną kulturę osobistą. Najpierw się walnie na podłodze i rżnie głupa, że go to kompletnie nie rusza i ogólnie mamy się, “człowieki”, nie wygłupiać. Kot mądrala obserwował co ten “ludź” robił przy zamykaniu żarcia. Wymagało to kombinacji, a to jest zgodne z przykazaniem 1. Uczyń świat miejscem zabawy. Wiara pcha kota do nad-kocich czynów.

Kot tak długo majstrował przy zamku, aż klucz przekręcił .

Cud?

Nie.

To udane łowy.

Po tym orzeczeniu coś złego stało się zwolennikom psin. Zaczęli krzyczeć, że wybory i sonda to wszystko, dupa i kamieni kupa, bo masońskie lobby kocich krezusów finansowych to… fszytko sfałszofało!

Zrobili następny testy i… kompletnie nie zrozumieli, co im wyszło.

Canterbury Christ Church University w Wielkiej Brytanii przeprowadzili kolejny eksperyment. Oba zwierzęta poddali testowi logicznego kojarzenia. Przywiązali kawałek mięsa do końca sznurka i czekali na reakcję 15 kotów. To samo zadanie wyznaczyli tej samej liczbie psów. Wszystkie zwierzęta szybko się zorientowały, że gdy pociągną za sznurek, przysmak znajdzie się w zasięgu łap.

Druga część zadania była już nieco trudniejsza. Mięso przywiązano jedynie do co drugiego sznurka. Zwierzęta musiały więc wybrać, za który sznurek pociągnąć, by dostać smakołyk. Psy szybko zorientowały się, gdzie znajduje się nagroda.

bmvnz

Koty zaś poległy na całej linii. Pociągały za wszystkie sznurki, zupełnie jakby nie były w stanie dostrzec związku, między skutkiem a przyczyną. Świadczyć to miało niezbicie, że do myślących zwierząt koty nie należą.

Gówno prawda 🙂

Wynik jest zupełnie inny. Te koty olały posiłek na rzecz świetnej zabawy. Z tyloma kiwającymi się sznureczkami — wybór może być tylko jeden — należy wszystkie sznurki złapać! [patrz 1. przykazanie]

Cała ta komisja najnormalniej w świecie nie zrozumiała, co im z tej sondy wyszło.

Obiektywnych dowodów na inteligencję kotów dostarczyli wkrótce neurobiolodzy, którzy odkryli, że koci mózg w proporcji do wagi ciała jest równie duży jak mózgi naczelnych i delfinów.

Czyżby były bardziej inteligentne od psów?

Tego na razie nie udało się ustalić.

Dr Kaszyński twierdzi, że psy i koty mają różną inteligencję; psy społeczną a o kociej, to jakoś tak mu mętnie wyszło, że preferują inteligencją interpersonalną. Z psim przymiotem społecznościowym nie ma co polemizować, jest niewolnikiem i człowiek potrafi go wytresować. Kot się nie da no, chyba że mu się to podoba [patrz 1. przykazanie]. Jak któremuś kotu chce się wyjść na dwór to i na smycz się zgodzi, z tym że na dworze to i tak kot kontroluje właściciela.

W Egipcie koty były traktowane na równi z bogami. Po śmierci kota cała rodzina wdziewała żałobne szaty, śpiewała żałobne pieśni i na znak bolesnej straty goliła sobie brwi…

KTO SPOWODOWAŁ WIELOWIEKOWE KOCIE KRUCJATY ?

W średniowieczu sytuacja kotów gwałtownie się zmieniła. Kościół chrześcijański, walczący z pogańskimi wierzeniami, chciał wytępić koty, zwłaszcza czarne.

Kolor ten bowiem symbolizował zło, mrok, siły ciemności, zagrożenie i śmierć. W tamtych czasach zwierzę tę zaczęto uważać za wcielenie szatana.

W 1484 r. papież Innocenty VIII nazwał koty „pogańskimi zwierzętami, które pozostają w związku z diabłem” i zapoczątkował tym samym trwający stulecia okres prześladowań tych zwierząt.

Według niektórych teorii koty były samymi czarownicami. Jak głoszono z kościelnych ambon, czarownice przemieniały się w czarne koty by pod osłoną nocy spotykać się z diabłem i czynić zło.

Nicholas Remy, szesnastowieczny sędzia, który przewodniczył ponad setce procesów o czary, twierdził że niemal wszystkie czarownice, z którymi się zetknął, z łatwością potrafiły przemienić się w kota, by dostać się do czyjegoś domu.

Jak zwykle to bywa w przypadku Kościoła katolickiego – stanął na wysokości zadania przekraczania barier absurdów, zgodnie ze swoją wielowiekową tradycją.

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *