Namaszczony rząd jest w ruinie…

Pisowskiemu rządowi pozostało już tylko modlić się o cud. Pani Premier ma coraz słabsze notowania u Prezesa więc podpięła się pod nowego super ministra, który od tej pory będzie trzymał za ogon dziesięć srok na raz.

Mogę powiedzieć bardzo poważnie, że oboje z Mateuszem (Morawieckim) jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego – wypaliła Beata Szydło.

Wychodzi na to że poseł Jarosław Kaczyński został oficjalnie Bogiem, a pani Premier z nowym super ministrem zostali namaszczonymi pomazańcami – mesjaszami gównianej zmiany. Kontekst tej wypowiedzi jest religijny. Pani Premier, jak i cały rząd, jest osobą głęboko wierzącą, więc skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe.

Co to oznacza być namaszczonym pomazańcem?

Namaszczenie wywodzi się z praktyk pasterzy owiec, którzy smarowali owieczkom głowy olejkiem aby wszy i owady nie zagnieździły się w uszach zwierząt. Nasmarowana olejkiem wełna stawała się śliska dzięki czemu owady nie dostawały się w okolicę głowy zwierzęcia.

W Nowym Testamencie namaszczenie oznacza smarować lub nacierać olejkiem i odnosi się do “poświęcenia na urząd lub służbę”. Namaszczanie oznacza też, że ktoś został wybrany i stał się pomazańcem, powołanym do głoszenia słowa bożego, aby uwolnić tych, którzy są w mocy złego.

Podobieństwo jest uderzające. Poseł Kaczyński razem ze swoimi bulterierami twierdzi, że Polska jest w szponach bliżej nie nazwanego zła. Więc nic dziwnego, że namaścił panią Premier i ministra od kasy, której zresztą coraz częściej zaczyna brakować.

W czasie kampanii wyborczej pani Premier jeździła po kraju, ustawiała się z kamerą w budynkach do rozbiórki i twierdziła że Polska jest w ruinie. Problem w tym że pani Szydło zrobiła literówkę, bo powinno być: Gdy wygramy wybory, Polska będzie w ruinie.

kndk4mdc4njksnzk5mdg4fpsy_2018991

Please follow and like us:

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *