Każdy może być traktorzystą – gra Farming PRO 2016

Niedawno miałem okazję zagrać w symulacyjną grę na urządzenia mobilne, w której mogłem się wcielić w farmera i poczuć, jaka to ciężka praca.

Gra Farming PRO 2016, bo o niej mowa, jest jedną z wielu tego typu w sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne. Ale tle tych wielu, kilka cech ją wyróżnia.

Grafika

Pomimo dużych ograniczeń, jakie narzuca na twórców gier architektura urządzeń mobilnych, Farming PRO 2016 wyróżnia się całkiem nieźle odwzorowanymi modelami przy jednoczesnym małym obciążeniu serwowanemu procesorowi i pamięci. Otrzymujemy dobrze odwzorowane i dobrze wyglądające modele maszyn rolniczych oraz całej infrastruktury.

3_world

Gameplay

Stosunkowo mała mapa, daje większość przyjemność z grania, a w zasadzie z obserwowania, jak nasza praca dość sprawnie i szybko zamienia się w monety. Nie ma długich, męczących przejazdów, twórcy zadbali o palce gracza i wyposażyli pojazdy w tzw. tempomat, który odciążą od trzymania palca na gazie. Gracz może się skupić na kierowaniu i trasie, nie musi zmagać się z bólem stawów. Trasy krótkie, jak wspomniałem, nie powodują nudy a tym samym wyłączenia gry i uznania jej za nieciekawą.

Gracz otrzymuje także całkiem pokaźny park maszynowy: ciągniki, kombajny, przyczepy, naczepy, pługi, siewniki, opryskiwacze. Znajdzie się także ciężarówka i pickup.

4_night_v1

Całkiem nieźle prezentuje się także baza roślin do uprawy. Mamy buraki, ziemniaki, zboża, kukurydzę. Możemy siać, opryskiwać, zbierać/kosić, sprzedawać.

No i wisienka na torcie:

Fizyka

Fizyka pojazdów jest naprawdę świetna jak na urządzenia mobilne. Dość dokładne odwzorowanie realnej fizyki sprawia frajdę z jazdy. Prawdę powiedziawszy zamiast siać i zbierać, kręciłem się po mapie wszelakimi pojazdami. Szczególnie polecam dwa ostatnie ciągniki, tira i pickupa. Frajda gwarantowana. Rzadko można spotkać grę z tak dobrze odwzorowaną fizyką pojazdów. Gratulacje dla programisty.

Ocena

Pomimo, że gra nie jest darmowa, nie kosztuje wiele, więc można sobie pozwolić na jej zakup. Jest to oczywiście gra skierowana do określonej grupy odbiorców, więc nie zachęcam każdego do jej zakupu.

Wszystkim pasjonatom tego typu gier polecam zakup. Będziecie mieli grę porównywalną z najlepszymi produkcjami w gatunku za dużo niższą cenę.

Ach i zapomniałbym. Gra posiada tryb multiplayer do 4 graczy w sieci lokalnej. Zatem możecie zasiąść ze znajomymi w jednym pokoju i pograć razem.

 

Trailer z gry

Gra jest do kupienia w:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mageeks.android.farmingpro2016&hl=pl

App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/farming-pro-2016/id1090871721?l=pl&mt=8

Please follow and like us:

Facebook Comments

One thought on “Każdy może być traktorzystą – gra Farming PRO 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *